AED1,000.00 Original price was: AED1,000.00.AED650.00Current price is: AED650.00.
| Brand | HP |
| Model | HP ProBook 650 G5 |
| Series | EliteBook |
| CPU Information |
Processor Brand ‎Intel
Processor Type ‎Core i5 (8th Generation) |
| Chipset Type | Integrated with processor |
| Installed Hard Disk | 256GB SSD |
| SSD | Yes |
| Installed Memory | 8‎DDR4 SDRAM |
| Memory Type | DDR4 |
| RAM Slots | 2 |
| Expandable RAM up to (GB) | 32GB |
| Display resolution | FHD (1920 x 1080) |
| Screen Type | IPS, anti-glare, 250 nits, 45% NTSC |
| Display size | 15.6 Inches FHD |
| Integrated Display Adapter | Intel HD Graphics 620 |
| Dedicated Graphics | No |
| Audio Type |
Microphone
Dual-Array Microphone Speakers 2 Stereo Speakers |
| Ports and Connectors |
2x USB Type-A
3.2 Gen 1 (5 Gbps) 1x USB Type-C 3.2 Gen 1 (5 Gbps), Power Delivery (PD), DisplayPort HDMI 1.4 VGA 1 Card reader microSD Audio jack d3.5 mm combo Docking Connector |
| Pointer Device | TouchPad |
| Touchpad | Yes |
| Internal Mic | Yes |
| Speakers | Yes |
| Finger Print Sensor | Yes |
| Web Camera | 720p HD Privacy |
| Network Technology |
Ethernet LAN 10/100/1000 Mbit/s
Wi-Fi 802.11ac Bluetooth 4.0 |
| Dimensions | 377 x 257 x 23 Non-Touch mm (14.84" x 10.12" x 0.91") |
| Weight | Starting at: 2.18 kg (4.8 lbs) |
| Battery Type | 48Wh, 3-cell |
| Chassis Type | Aluminum |
| Color | Silver |
| Power Options | 65 AC power adapter |
| Pre Install Os | Windows 10 Pro |
| Warranty | 3 Months Warranty |

Free Shipping apply to all orders over AED 2,000

Shipping Charges Within the UAE. AED 35

Money Back Guaranteed in 15 days return.

100% Genuine product.

24/7 Tech Support Available.

Refurbished Grade "A" Condition.

3-Months Warranty.
Dell Latitude 5450 Business Laptop
HP Elite Dragon Fly Max Notebook PC
Buy on WhatsApp
Reviews
There are no reviews yet.