AED1,150.00 Original price was: AED1,150.00.AED599.00Current price is: AED599.00.
| Brand | HP |
| Model | HP ProBook 650 G2 |
| Series | ProBook |
| CPU Information | Intel Core i7(6th Gen) Processor |
| Chipset Type | Integrated with processor |
| Installed Hard Disk | 512GB |
| Supported Hard Disk |
Hard Drive Size ‎512 GB
Hard Disk Description ‎SSD |
| Hard Disk | No |
| SSD | Yes |
| Installed Memory | 8GB ‎DDR4 SDRAM |
| RAM Slots | 2 |
| Expandable RAM up to (GB) | 32GB |
| Display resolution | Full HD (1920 x 1080), |
| Screen Type | Non-touch |
| Display size | 15.6 Inches |
| Integrated Display Adapter | Intel HD Graphics 520 |
| Dedicated Graphics | No |
| Audio Type |
Audio jack
3.5 mm jack |
| Ports and Connectors |
1x USB Type-C 3.2 Gen 1 (5 Gbps)
1x USB Type-A 3.2 Gen 1 (5 Gbps) 1x USB Type-A 3.2 Gen 1 (5 Gbps) VGA 1 Displayport full Card reader SD, SDHC, SDXC |
| Pointer Device | TouchPad |
| Touchpad | Yes |
| Internal Mic | Yes |
| Speakers | Yes |
| Finger Print Sensor | Yes |
| Web Camera | 720P |
| Network Technology |
Ethernet LAN: 10, 100, 1000 Mbit/s
Wi-FI: 802.11 a/b/g/n/ac (2x2) Bluetooth: 4.2 |
| Connectivity Options | Wi-Fi 6E (802.11ax) + Bluetooth 5.2 (Dual band) 2 * 2 |
| Dimensions | 378 x 257 x 27 mm (14.88" x 10.12" x 1.06") |
| Weight | 2.31 kg (5.1 lbs) |
| Battery Type | 48Wh, 3-cell, 48Wh, Li-ion, 3-cell |
| Chassis Type | Aluminum |
| Color | Black |
| Power Options |
TYPE-C, 100W AC Adapter
|
| Pre Install Os | Windows 10 pro |
| Warranty | 3 Months Warranty |

Free Shipping apply to all orders over AED 2,000

Shipping Charges Within the UAE. AED 35

Money Back Guaranteed in 15 days return.

100% Genuine product.

24/7 Tech Support Available.

Refurbished Grade "A" Condition.

3-Months Warranty.
Dell Latitude 5450 Business Laptop
HP Elite Dragon Fly Max Notebook PC
Buy on WhatsApp
Reviews
There are no reviews yet.