AED2,250.00 Original price was: AED2,250.00.AED1,499.00Current price is: AED1,499.00.
| Brand | Lenovo |
| Model | ThinkPad L15 Gen2 |
| Series | ThinkPad |
| CPU Information | AMD Ryzen™ 5 5650U with Radeon Graphic |
| Chipset Type | Integrated with processor |
| Installed Hard Disk | 512GB |
| Hard Disk | No |
| SSD | Yes |
| Installed Memory | 16GB DDR4 SDRAM |
| RAM Slots | 2 |
| Expandable RAM up to (GB) | 32GB |
| Display resolution | FHD (1920 x 1080) |
| Screen Type | IPS, antiglare, 250 nits |
| Display size | 15.6" |
| Integrated Display Adapter | Integrated AMD Radeon™ Graphics |
| Audio Type |
Dolby Audio™ Speaker System
Dual far-field microphones |
| Ports and Connectors |
USB-C Thunderbolt™ 4
USB-C 3.2 Gen 1 2 x USB-A 3.2 Gen 1 Headphone / mic combo HDMI 2.0 MicroSD card reader Optional: Smart card reader Optional RJ45 |
| Pointer Device | TouchPad |
| Touchpad | Yes |
| Internal Mic | Yes |
| Speakers | Yes |
| Finger Print Sensor | No |
| Web Camera | 720p HD with webcam privacy shutter |
| Network Technology |
WLAN: RealTek Wi-Fi 6 RTL8852AE 802.11AX (2 x 2)
Bluetooth® 5.1 |
| MISCELLANEOUS |
Discrete Trusted Platform Module (dTPM) 2.0
Windows Hello & IR camera for facial recognition login Optional Match-on-chip fingerprint reader Webcam privacy shutter Kensington lock slot |
| Dimensions |
21mm x 366.5mm x 250mm / 0.83" x 14.43" x 9.84"
|
| Weight | Starting at 1.99kg / 4.39lbs |
| Battery Type | Up to 7 hours 45Whr |
| Chassis Type | Aluminum |
| Color | Black |
| Power Options | 65W |
| Pre Install Os | Windows 11 |
| Warranty | 3 Months Warranty |

Free Shipping apply to all orders over AED 2,000

Shipping Charges Within the UAE. AED 35

Money Back Guaranteed in 15 days return.

100% Genuine product.

24/7 Tech Support Available.

Refurbished Grade "A" Condition.

3-Months Warranty.
Dell Latitude 5450 Business Laptop
HP Elite Dragon Fly Max Notebook PC
Buy on WhatsApp
Reviews
There are no reviews yet.