AED1,650.00 Original price was: AED1,650.00.AED1,299.00Current price is: AED1,299.00.
| Brand | HP |
| Model | HP Elite Dragonfly G1 |
| Series | EliteBook |
| CPU Information | Intel Core i5 (8th Gen) Processor |
| Installed Hard Disk | 256GB SSD |
| SSD | Yes |
| Installed Memory | 8GB RAM |
| RAM Slots | 2 |
| Expandable RAM up to (GB) | 32 |
| Display resolution | Full HD (1920 x 1080), IPS |
| Screen Type | 2 in 1 Touch screen |
| Display size | 13.3 Inches |
| Integrated Display Adapter | Intel UHD Graphics 620 |
| Dedicated Graphics | No |
| Audio Type |
Microphone
Multi-Array Microphone Speakers 4 Speakers, Bang & Olufsen |
| Ports and Connectors |
2x USB Type-C
3.2 Gen 2 (10 Gbps), Thunderbolt 3, Power Delivery (PD), DisplayPort 1x USB Type-A 3.2 Gen 1 (5 Gbps) HDMI 1.4b Wi-Fi 802.11ax Bluetooth 5.0 Audio jack 3.5 mm combo |
| Pointer Device | TouchPad |
| Touchpad | Yes |
| Internal Mic | Yes |
| Speakers | Yes |
| Finger Print Sensor | Yes |
| Web Camera | HD IR |
| Dimensions | 304 x 198 x 16.1 mm (11.97" x 7.80" x 0.63") |
| Weight | 0.99 kg (2.2 lbs) |
| Battery Type | 56.2Wh, 4-cell, 38Wh, 2-cell, 38Wh, 2-cell |
| Chassis Type | Aluminum |
| Color | Silver |
| Power Options | 65 W Smart AC power adapter |
| Pre Install Os | Windows 11 |
| Warranty | 3 Months Warranty |

Free Shipping apply to all orders over AED 2,000

Shipping Charges Within the UAE. AED 35

Money Back Guaranteed in 15 days return.

100% Genuine product.

24/7 Tech Support Available.

Refurbished Grade "A" Condition.

3-Months Warranty.
Dell Latitude 5450 Business Laptop
HP Elite Dragon Fly Max Notebook PC
Buy on WhatsApp
Reviews
There are no reviews yet.