AED4,200.00 Original price was: AED4,200.00.AED2,199.00Current price is: AED2,199.00.
| Brand | HP |
| Model | HP Specter x360 Laptop |
| Series | EliteBook |
| CPU Information |
Processor Brand ‎Intel
Processor Type ‎Core i7 (7th Generation) |
| Chipset Type | Integrated with processor |
| Installed Hard Disk | 256GB SSD |
| SSD | Yes |
| Installed Memory | 8‎DDR4 SDRAM |
| Memory Type | DDR4 |
| RAM Slots | 2 |
| Expandable RAM up to (GB) | 32GB |
| Display resolution | FHD (1920 x 1080) |
| Screen Type | Touch- Screen |
| Display size | 13.3 Inch-Touch |
| Integrated Display Adapter | Intel UHD Graphics 620 |
| Dedicated Graphics | No |
| Audio Type | Bang & Olufsen; HP Audio Boost; Quad speakers |
| Ports and Connectors |
1 x USB Type-A 10Gbps signaling rate
2 x Thunderbolt™ 4 with USB Type-C® 40Gbps signaling rate 1 x headphone/microphone combo |
| Pointer Device | TouchPad |
| Touchpad | Yes |
| Internal Mic | Yes |
| Speakers | Yes |
| Finger Print Sensor | Yes |
| Web Camera | 1080p FHD camera |
| Network Technology | Intel® 802.11ac (2x2) Wi-Fi® and Bluetooth® 4.2 Combo (Miracast compatible) |
| Dimensions | 30.6 x 21.8 x 1.38 cm |
| Weight | Starting at: 1.44 kg |
| Battery Type | 3-cell, 57.8 Wh Li-ion |
| Chassis Type | Aluminum |
| Color | Silver |
| Power Options | 45 W AC power adapter |
| Pre Install Os | Windows 10 Pro |
| Warranty | 3 Months Warranty |

Free Shipping apply to all orders over AED 2,000

Shipping Charges Within the UAE. AED 35

Money Back Guaranteed in 15 days return.

100% Genuine product.

24/7 Tech Support Available.

Refurbished Grade "A" Condition.

3-Months Warranty.
Dell Latitude 5450 Business Laptop
HP Elite Dragon Fly Max Notebook PC
Buy on WhatsApp
Reviews
There are no reviews yet.