AED2,350.00 Original price was: AED2,350.00.AED1,450.00Current price is: AED1,450.00.
| Brand | Dell |
| Model | Dell Latitude 5320 |
| Series | Latitude |
| CPU Information | Intel Core i5 (11th Gen) Processor |
| Chipset Type | Integrated with processor |
| Installed Hard Disk | 512 GB NVMe |
| Supported Hard Disk |
Hard Drive Size ‎512 GB
Hard Disk Description ‎SSD |
| Hard Disk | SSD |
| Installed Memory | 8GB ‎DDR4 SDRAM |
| Memory Type | DDR4 |
| RAM Slots | 2 |
| Expandable RAM up to (GB) | Up to 32GB DDR4-3200 |
| Display resolution | HD: 1366 x 768, FHD: 1920×1080 |
| Screen Type | 13.3-inch Full High Definition (FHD) |
| Display size | 13.3 Inches |
| Integrated Display Adapter | Intel® Iris® XE Graphics |
| Dedicated Graphics | No |
| Audio Type |
Audio and Speakers
2 W Dual stereo speakers |
| Ports and Connectors |
M.2 2230 slot for Wi-Fi and Bluetooth combo card
One M.2 2230 slot for solid-state drive One M.2 2280 slot for solid-state drive/Intel Optane One M.2 3042 slot for WWAN card |
| Pointer Device | TouchPad |
| Touchpad | Yes |
| Internal Mic | Yes |
| Speakers | Yes |
| Finger Print Sensor | Yes |
| Network Technology |
Intel XMM 7360 Global LTE-Advanced (DW5820e) CAT9
|
| MISCELLANEOUS |
rusted Platform Module (TPM) 2.0 discrete
FIPS 140-2 certification for TPM Trusted Computing Group (TCG) Certification for TPM Fingerprint reader in power button tied to ControlVault 3 ControlVault 3 Advanced Authentication with FIPS 140-2 Level 3 Certification Contacted Smart Card and ControlVault 3 Contactless Smart Card, NFC, and ControlVault 3 SED SSD NVMe, SSD, and hard drive (Opal and non-Opal) per SDL FIPS 201 Full Scan FPR and ControlVault 3 |
| Dimensions |
Height:
16.96 mm (0.67 in.) Width 305.70 mm (12.04 in.) Depth 207.50 mm (8.17 in.) |
| Weight | Starting Weight: 1.18 kg (2.61 lb) |
| Battery Type | 3-cell rechargeable Li-ion battery, 42 WHr |
| Chassis Type | Aluminum |
| Color | Gray |
| Power Options |
65 W AC adapter, USB-C
|
| Pre Install Os | Windows 11 |
| Warranty | 3 Months Warranty |

Free Shipping apply to all orders over AED 2,000

Shipping Charges Within the UAE. AED 35

Money Back Guaranteed in 15 days return.

100% Genuine product.

24/7 Tech Support Available.

Refurbished Grade "A" Condition.

3-Months Warranty.
Dell Latitude 5450 Business Laptop
HP Elite Dragon Fly Max Notebook PC
Buy on WhatsApp
Reviews
There are no reviews yet.