AED3,499.00 Original price was: AED3,499.00.AED2,499.00Current price is: AED2,499.00.
| Brand | Lenovo |
| Model | Lenovo ThinkPad P15 |
| Series | ThinkPad |
| CPU Information | 10th Generation Intel® Core™ i7 |
| Chipset Type | Integrated with processor |
| Installed Hard Disk | 512GB |
| Hard Disk | No |
| SSD | Yes |
| Installed Memory | 32GB DDR4 SDRAM |
| RAM Slots | 2 |
| Expandable RAM up to (GB) | 64GB |
| Display resolution | FHD (1920 x 1080) |
| Screen Type | IPS, anti-glare, HDR 400, 500 nits |
| Display size | 15.6” |
| Integrated Display Adapter | NVIDIA® Quadro® T2000 4GB |
| Dedicated Graphics | Yes |
| Audio Type |
2 x 2W stereo speakers
Dolby Atmos®-certified Dual far-field mic |
| Ports and Connectors |
2 x USB A 3.2 Gen 1** (1 always on)
2 x USB Type-C Thunderbolt™ 3 USB 3.2 Gen 2 USB-C 3.2 Gen 1 (DP 1.4) HDMI 2.0 Headphone / mic combo jack RJ-45 Gigabit Ethernet Optional: Smart card reader SD card reader |
| Pointer Device | TouchPad |
| Touchpad | Yes |
| Internal Mic | Yes |
| Speakers | Yes |
| Finger Print Sensor | No |
| Web Camera | 720p HD |
| Network Technology |
WLAN: Intel® Wi-Fi 6 AX201 802.11AX (2 x 2) & Bluetooth® 5.1
with vPro® On vPro® Processors |
| MISCELLANEOUS |
TPM 2.0
Touch fingerprint reader ThinkShutter webcam privacy shutter Kensington lock slot ISV Certifications 3dsMax® ArcGIS® AutoCAD® CATIA® Creo® Decision Space® Inventor® Maya® Microstation® NX® PDMS® Petrel® Revit® Solid Edge® SolidWorks® Vectorworks |
| Dimensions |
375.4mm x 252.3mm x 24.5-31.45mm / 14.78” x 9.93” x 0.96-1.24”
|
| Weight | Starting at 6.05lbs / 2.74kg |
| Battery Type | Up to 16.4 hours (MM14)* Up to 10.3 hours (MM18)* Rapid Charge technology available with 65W AC |
| Chassis Type | Aluminum |
| Color | Silver |
| Power Options |
45WUSB-C
65WUSB-C 65WUSB-C Slim |
| Pre Install Os | Windows 11 |
| Warranty | 3 Months Warranty |

Free Shipping apply to all orders over AED 2,000

Shipping Charges Within the UAE. AED 35

Money Back Guaranteed in 15 days return.

100% Genuine product.

24/7 Tech Support Available.

Refurbished Grade "A" Condition.

3-Months Warranty.
Dell Latitude 5450 Business Laptop
HP Elite Dragon Fly Max Notebook PC
Buy on WhatsApp
Reviews
There are no reviews yet.