AED1,825.00 Original price was: AED1,825.00.AED999.00Current price is: AED999.00.
| Brand | Dell |
| Model | Dell Latitude 5310 |
| Series | Latitude |
| CPU Information | Intel Core i5 (10th Gen) Processor |
| Chipset Type | Integrated with processor |
| Installed Hard Disk | 512 GB |
| Hard Disk | SSD |
| Installed Memory | 8GB ‎DDR4 SDRAM |
| Memory Type | DDR4 |
| RAM Slots | 2 |
| Expandable RAM up to (GB) | Up to 32GB DDR4-3200 |
| Display resolution | FHD (1920x1080) |
| Screen Type | Touch Screen |
| Display size | ‎13.3 Inches |
| Integrated Display Adapter | Intel® Iris® XE Graphics |
| Dedicated Graphics | No |
| Audio Type |
Stero speakers with Realtek Waves MaxxAudio® Pro, 2 W x 2 W = 4 W total
Dual-array microphones |
| Ports and Connectors |
1. Universal Audio Jack
2. External uSIM Card Tray (optional) 3. uSD Reader 4. USB 3.2 Gen 1 with Powershare 5. RJ45 6. Wedge-shaped Lock Slot 7. DC-in 7.4mm Barrel 8. USB Type Câ„¢ 3.2 Gen 2 with Power Delivery & DisplayPort (Optional Thunderboltâ„¢3) 9. HDMI 1.4 10. USB 3.2 Gen 1 11. Smart Card Reader (optional) |
| Pointer Device | TouchPad |
| Touchpad | Yes |
| Internal Mic | Yes |
| Speakers | Yes |
| Finger Print Sensor | Yes |
| Web Camera | 2.7 mm, 720p at 30 fps, HD RGB Webcam |
| Network Technology | Intel® Wi-Fi 6 AX201, 2x2, 802.11ax, Bluetooth® wireless card |
| Dimensions |
1. Height: 0.69"/17.53mm (front) – 0.78"/19.72mm (back)
2. Width: 12.0" (305.7 mm) | 3. Depth: 8.17" (207.5 mm) |
| Weight | Starting Weight: 2.73lb (1.24 kg) |
| Battery Type | 3 Cell 42Whr ExpressCharge Capable Battery |
| Chassis Type | Aluminum |
| Color | Gray |
| Power Options | Dell Smart 65 W EM External AC power adapter |
| Pre Install Os | Windows 11 |
| Warranty | 3 Months Warranty |

Free Shipping apply to all orders over AED 2,000

Shipping Charges Within the UAE. AED 35

Money Back Guaranteed in 15 days return.

100% Genuine product.

24/7 Tech Support Available.

Refurbished Grade "A" Condition.

3-Months Warranty.
Dell Latitude 5450 Business Laptop
HP Elite Dragon Fly Max Notebook PC
Buy on WhatsApp
Reviews
There are no reviews yet.